Obrana a bezpečnost

OBRANA A BEZPEČNOST

VOP CZ systematicky vytváří podmínky k posílení své pozice jako integrátora a dodavatele moderních vojenských zařízení a systémů převážně pro Armádu ČR, včetně zajištění životního cyklu a servisu.

Postupně dále rozvíjí svou činnost pro domácí a zahraniční zákazníky v oblastech výroby vlastních výrobků, kooperační výroby, modernizace a servisu a v dalších službách v oblasti obrany a bezpečnosti.

VOP CZ dlouhodobě nabízí široké portfolio produktů, které byly speciálně vyvinuty, vyrobeny a testovány pro podporu ozbrojených sil České republiky.

Referenční projekty

V roli finálního integrátora velkých vojenských zakázek pro Ministerstvo obrany ČR i zahraniční zákazníky se VOP CZ realizovalo v novodobé historii hned několikrát. Poprvé v období 1997-2001 podnik opravil a modernizoval celkem 350 ks BVP-1 na verzi Pbv 501 pro švédské ministerstvo obrany. Podruhé úspěšně modernizoval 30 tanků na verzi T-72M4 CZ. V letech 2009 až 2013 vyvinul a vyrobil 107 kolových bojových vozidel pěchoty PANDUR II 8×8 – CZ včetně průzkumné, zdravotnické ženijní a velitelské verze nebo verze pro průzkumnou misi v Afghánistánu. Posledním významným projektem byla výroba více než 400 obrněných kabin pro společnost NIMR Automotive ze Spojených arabských emirátů.

Výroba a modernizace

VOP CZ má ve vojenské výrobě mnohaleté zkušenosti, v roce 2023 si připomeneme 77. výročí založení.

V současné době vyvíjíme a provádíme finální montáž obrněných vojenských vozidel podle požadavků našich zákazníků. Splňujeme nejpřísnější bezpečnostní standardy a jsme držiteli certifikací pro výrobu vojenské techniky.

V oblasti výroby obranných vozidel nabízíme špičkové technické, materiální a lidské zázemí včetně precizních výrobních procesů, které našim produktům zajišťují vysokou kvalitu a spolehlivost.

Opravy a služby

Disponujeme technickým zázemím pro splnění nejnáročnějších požadavků a standardů. Úroveň vědomostí a zkušeností našich týmů jsou neustále prohlubovány a zdokonalovány, abychom byli vždy schopni zajistit perfektní připravenost techniky pro náročné vojenské operace.

Zajišťujeme kompletní životní cyklus techniky pro naše vojáky. Kromě technického a výrobního zařízení a technologií na světové úrovni v oblasti obrany, zajišťujeme také školení a servis.

Katalogy ke stažení