Kolová technika – výroba a modernizace

Pro Armádu ČR jsme v letech 2009-2013 vyrobili 107 kolových obrněných transportérů PANDUR II 8×8 CZ. Dodávka obsahovala vývoj a výrobu speciálních vozidel ve variantě průzkumné, ženijní, zdravotnické a velitel roty.

Pro vojenskou misi v Afghánistánu jsme připravili 4 modernizovaná vozidla PANDUR II 8X8 CZ. Pro Armádu ČR jsme modernizovali 90 lehkých obrněných vozidel 4×4 LOV IVECO.

Provádíme modernizaci i vývoj nových speciálních nástaveb na terénních automobilech TATRA. Pro Armádu ČR jsme vyrobili modernizované cisternové automobily na podvozku TATRA v provedení CITRA-M pro přepravu pitné vody, CAP-6M1, CAPL-16M1 a CNS jako plniče pohonných hmot pro pozemní a leteckou techniku.

CISTERNY

VOP CZ je integrátor a výrobce cisternových vozidel na podvozcích TATRA. Vozidla CAP-6 M1, CAPL-16 M1, CNS slouží jako plniče pohonných hmot a CITRA-M pro přepravu pitné vody.

  • CAP-6 M1 – Speciální terénní vojenské vozidlo s nepancéřovanou kabinou určené k doplňování paliva do pozemní motorové techniky. Lze jej použít k přepravě a skladování pohonných hmot.
  • CAPL-16 M1 – Speciální cisternové vozidlo s nepancéřovanou kabinou je určeno pro doplňování paliva do letadel a vrtulníků. Vozidlo je navrženo pro přepravu petroleje a pro krátkodobé skladování paliva do +50 °C.
  • CNS – Palivová autocisterna slouží k doplňování leteckého paliva do všech typů letadel.
  • CITRA-M – Speciální vozidlo určené pro přepravu, zásobování, čerpání a vydávání pitné vody v polních podmínkách. Využitelné také pro skladování pitné vody.

PANDUR II 8×8 CZ

Pro Armádu České republiky jsme vyrobili a dodali 107 vozidel PANDUR II 8×8 CZ. Vyvinuli jsme pět různých variant – bojovou, velitelskou, průzkumnou (dvě verze), zdravotní a ženijní.

NIMR AJBAN 440A

Jsme významným dodavatelem společnosti NIMR Automotive, vyrobili jsme 450 obrněných kabin pro vozidla AJBAN 440A. Na základě této spolupráce jsme také obchodním a marketingovým partnerem pro celou řadu vozidel NIMR v rámci regionu, zejména pro země Visegrádské čtyřky.

IVECO

Pro Armádu České republiky jsme modernizovali 90 lehkých obrněných vozidel 4×4 LOV IVECO. Toto lehké obrněné vozidlo s trvalým pohonem všech kol je vybaveno dálkově ovládanou, plně stabilizovanou zbraňovou stanicí PROTECTOR M151 A2. LOV IVECO je určeno k plnění náročných vojenských operací a k zabezpečení činnosti AČR v mezinárodních operacích a misích.

ACHR-90M

Chemický automobil ACHR-90M jsme vyvinuli, vyrobili a modernizovali pro Armádu České republiky, Civilní ochranu ČR a pro Hasičský záchranný sbor v Praze a jihoafrické Pretorii. Tato speciální vozidla operovala v průběhu vojenských zahraničních misí české armády a cvičeních v rámci NATO. Doposud jsme vyrobili a modernizovali 41 kusů těchto chemických automobilů.

MDA

Prototyp chemického vozidla MDA byl vyvinut a vyroben v návaznosti na úspěšný projekt chemického vozidla ACHR 90M. MDA je zaveden do výzbroje Armády České republiky speciálně pro použití jednotkami chemického vojska v zahraničních misích.