Patříme k nejvýznamnějším výrobcům a poskytovatelům oprav, modernizací a servisu v oblasti obrany a bezpečnosti v České republice. Systematicky vytváříme podmínky k posílení své pozice integrátora a dodavatele moderních vojenských zařízení a systémů převážně pro Armádu ČR a bezpečnostní složky státu.
Jsme nositeli tradiční značky se sedmdesáti šesti letou historií s pozicí lídra v oboru výroby, modernizace a oprav vojenské i speciální techniky. Disponujeme vlastním vývojovým centrem s konkurenceschopnými projekty uplatňujícími se v Armádě ČR, bezpečnostních složkách a civilním sektoru.
Jsme držiteli licence k obchodování s vojenským materiálem – bezpečnostní prověrka podniku (úroveň TAJNÉ).
VOP CZ, s.p.
Šenov u Nového Jičína, Dukelská 102, PSČ 742 42
IČ: 00000493
DIČ: CZ00000493
Právní forma: státní podnik
Informace o zadávání veřejných zakázek malého rozsahu jsou zveřejňovány na www.vop.cz a na profilu zadavatele.
Na profilu zadavatele, který je provozován na adrese verejnezakazky.vop.cz, je umožněn neomezený a přímý dálkový přístup k zadávací dokumentaci.
VOP CZ, s.p. je veřejným zadavatelem dle § 4 odst. 1 písm. e) zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů (dále také jen „zákon“). Informace k nadlimitním a podlimitním veřejným zakázkám jsou uveřejňovány způsobem a v rozsahu stanoveném zákonem ve Věstníku veřejných zakázek (www.vestnikverejnychzakazek.cz).
Zadavatel není povinen podle zákona zadávat veřejné zakázky malého rozsahu, tj. takové, jejichž předpokládaná hodnota u dodávek nebo služeb nedosáhne hodnoty 2.000.000 Kč bez DPH, u stavebních prací 6.000.000 Kč bez DPH. Zadávání veřejných zakázek malého rozsahu se řídí vnitropodnikovými předpisy.
Zvýšení efektivity procesů VOP CZ, s.p. prostřednictvím nových informačních systémů, jejich integrace a konsolidace. (.PDF)
Rekonstrukce objektu B16. (.PDF)
Rekonstrukce objektu B32. (.PDF)
Rekonstrukce objektu B5+6. (.PDF)
Nahrazení řezacího laseru a pálicího stroje VOP CZ (.PDF)
Autonomní vozidlo pro nouzové zásobování a logistiku (.PDF)
Nabízíme k odprodeji nepotřebný majetek:
Hutní materiál Kromě odprodeje samotného hutního materiálu nabízíme službu dělení zakoupeného drobného materiálu z nabízeného hutního materiálu. Dělení materiálu probíhá pouze na tyčovém materiálu za pomocí pásových pilek. Veškeré své dotazy ohledně dělení drobného materiálu zasílejte buď emailovou formou nebo telefonicky na paní Vavrečkovou – vavreckova.r@vop.cz nebo +420 556 783 542. Dotaz musí obsahovat, o jaký materiál by se jednalo a kolik řezů by se mělo dělat, respektive, na jaké délky zakoupený materiál nařezat. Na základě tohoto dotazu vám bude sdělena cena za dělení materiálu.
Oznámení o zrušení veřejné soutěže
Povinně zveřejňované informace VOP CZ (.PDF)
Příloha č. 1 – Organizační struktura (.PDF)
Příloha č. 2 – Sazebník úhrad za poskytnutí informací_VOP CZ (.PDF)
Příloha č. 3 – Anonymizovaná poskytnutá informace (.PDF)
1/2024 Odpověď na základě zákona č. 106/1999 Sb
2/2024 Odpověď na základě zákona č. 106/1999 Sb
1.pololetí 2024 – Tabulka zveřejňování poradců a poradních orgánů
Management kvality vnímáme jako klíčový prvek naší konkurenceschopnosti. Proto dlouhodobě rozvíjíme kvalifikovanost zaměstnanců a ve spolupráci s našimi zákazníky pracujeme na neustálém zefektivňování výrobních a kontrolních procesů.
Podnikáme transparentně, máme pozitivní vztahy se zákazníky, dodavateli a dalšími obchodními partnery.
Sledujeme dopady podniku na regionální, národní i globální úrovni.
Pečujeme o své zaměstnance, podporujeme rozvoj regionu v oblasti zdraví, bezpečnosti, vzdělávání a kulturního rozvoje občanů.
Uvědomujeme si naši společenskou odpovědnost, při jednáních s našimi partnery se řídíme etickým kodexem a přísnými protikorupčními pravidly.
Chráníme přírodní zdroje a snažíme se co nejméně zatěžovat životního prostředí.
Dne 2.9.2023 bylo podepsáno společné memorandum o vzájemné dlouhodobé spolupráci všech státních podniků Ministerstva obrany ČR. Jde o vůbec první podobnou iniciativu v historii samostatné České republiky.
Státní podniky se dlouhodobě zasazují o to, že je Armáda ČR ve světě považována za dynamicky se rozvíjející a technologicky vyspělou ozbrojenou sílu. Společná iniciativa je reakcí na aktuální bezpečnostní situaci v Evropě. Právě teď je nejvhodnější doba se pevněji spojit a společnými silami plnit strategické cíle související s efektivním efektivní posilováním obranyschopnosti naší země. Základním pilířem je právě stabilní, silná a patřičně vybavená Armáda ČR. Síla Armády ČR nespočívá jen v počtech profesionálních vojáků a jejich kolegů v aktivní záloze. Pro její fungování je stejně tak důležitá stabilita a spolehlivost jejího technického zázemí.
Memorandum podepsali představitelé těchto státních podniků:
Vojenský technický ústav, s. p.
Platforma UGV TAROS byla zavedena do užívání do výzbroje Armády ČR jako jedna z prvních v armádách NATO. Vývoj probíhá kontinuálně již více než 10 let a aktuálně pracujeme na čtvrté generaci – UGV TAROS V4.
Na projektu UGV TAROS významně spolupracujeme s firmou LPP a UNOB – Univerzita obrany Brno, katedra vojenské robotiky. Oba partneři zde aplikují své specifické zkušenosti v oblasti pokročilé robotiky, autonomních systémů a definování takticko-technických parametrů a umožňují tak vzniku nových synergií při dalším výzkumu a vývoji pokročilých robotických systémů.
TAROS je zkratka Taktického Robotického Systému. Jde o platformu bezosádkového pozemního vozidla schopného pohybu v různých klimatických podmínkách i v náročném terénu, např. bez problémů zvládá jízdu po schodech. Tuto univerzální platformu je možné osadit širokou škálou senzorických a zbraňových komponentů, robotickou rukou, komunikačními podsystémy, logistickou nástavbou apod.
Určení platformy TAROS je zejména v přímé podpoře bojové činnosti mechanizovaných, průzkumných a speciálních jednotek. Je schopna vést průzkumnou, případně bojovou činnost (podle konkrétního typu nástavby) a také zaměřovat nepřátelské jednotky a palebná postavení. Platforma TAROS je vhodná pro nasazení a manévrovou činnost v rizikových prostorech, například pokrytých palbou nepřítele, nebo s pravděpodobným výskytem, případně aktivaci nebo deaktivaci nepřátelského IED, kde realizuje rizikové aktivity včetně bojové činnosti a váže na sebe pozornost nepřátelských vojsk. Tím chrání životy vojáků, poskytuje okamžitou informační převahu nad nepřítelem a bojovou podporu v operacích.
Platforma TAROS ve střednědobém horizontu není určena jako absolutní náhrada vojáka v plném spektru jeho operačního nasazení, ale spíše jako nástroj, nebo podpora řešení vybraných průzkumných nebo taktických aktivit.
V současné době finalizujeme vývoj čtvrté generace, která bude vylepšena o poznatky nasbírané z testování předchozích platforem Armádou České republiky. První příležitostí, kde si odborná veřejnost mohla platformu TAROS V4 prohlédnout, byla v červnu letošního roku 6. Konference spojovacího vojska v Lipníku nad Bečvou nebo v říjnu výstava Future Forces v Praze.
Využití bezosádkových vozidel je správný krok na cestě k dosažení minimálních ztrát na bojišti a maximálního informačního potenciálu. Neustálé zdokonalování a vývoj nových prostředků k získání plně autonomního režimu, je rok od roku blíže k vysoce autonomnímu bezosádkovému vozidlu, které dokáže vyhodnotit situaci a zareagovat rychleji než při zásahu člověka. Stále však zůstává fakt, že žádná technika se neobejde bez možného a nutného zásahu člověka do jejího chodu.