Ministr práce a sociálních věcí navštívil státní podnik VOP CZ

Ministr práce sociálních věcí navštívil státní podnik VOP CZ

Dne 13.2 nás navštívil ministr práce sociálních věcí pan Marian Jurečka s doprovodem.

V rámci návštěvy se setkali s vedením VOP CZ, s.p. v čele s ředitelem Markem Špokem. Hlavním tématem návštěvy byla situace vývoje zaměstnanosti ve státním podniku, ale i spolupráce s odbory a odbornými školami.

„Během svých výjezdů po České republice navštěvuji klíčové zaměstnavatele v daném regionu pravidelně, proto ani dnešní cesta do Moravskoslezského kraje není výjimkou. Ve společnosti VOP CZ jsme s vedením firmy řešili, jak nejlépe propojit požadavky tohoto specifického a klíčového odvětví s přípravou budoucích zaměstnanců tak, aby jejich vzdělání co nejvíce odpovídalo odborným požadavkům firmy. Jak mohou pomoci rekvalifikace, jaká je mobilita zaměstnanců v rámci regionu, jak stabilní zaměstnanecký tým VOP CZ má a jakým způsobem do činnosti podniku zasáhla válka na Ukrajině a drahé energie,“ uvedl po návštěvě v Šenově u Nového Jičína ministr Jurečka, který dodal, že vítá snahu velkých společností jako je VOP CZ o ještě těsnější propojení odborného školství se zaměstnavateli, protože díky tomu přichází budoucí zaměstnanci na trh práce mnohem lépe připravení.

„Velice si vážíme zájmu pana ministra a paní senátorky o náš podnik. Jakožto stabilní zaměstnavatel v regionu s více jak sedmdesáti letou tradicí jsme jej seznámili s vývojem u nás v podniku,“ řekl ředitel VOP CZ, s.p. Marek Špok a dodal „v současné době naši zaměstnanci zajišťují opravy tanků s naší modernizací T-72 M4 a dodáváme kompletní modernizovanou verzi vojenského cisternového automobilu CAPL, který slouží jako plnič pohonných hmot do všech typů vzdušné techniky NATO pro Armádu ČR.“

Vývoj počtu našich zaměstnanců VOP CZ, s.p. byl od roku 2014 stabilní pro potřeby zajištění kapacit podniku pro vojenskou i civilní výrobu. K poklesu počtu zaměstnanců v roce 2020 došlo z důvodu ponížení zakázek během pandemie Covid 19. V současné době počty pracovníků navyšujeme a aktivně hledáme odborné profese do našeho týmu

Náš podnik nabízí stabilní práci a jistoty v této náročné době. Snažíme vycházet vstříc jejich potřebám a přinášet benefity navíc. Zaměstnancům ve VOP CZ, s.p. nabízíme nadstandardní benefity například v podobě hypotéčního a právního poradenství, které je velmi využíváno“, říká personální ředitelka Romana Císařová.