Osvědčení o akreditaci Ceník služeb
Provádíme kalibrace téměř všech druhů komunálních měřidel (posuvná měřidla, mikrometrická měřidla, dutinoměry, pasametry, čárková měřítka, tloušťkoměry, úhloměry a mnoho dalších) pomocí etalonů a měřicích zařízení, které jsou prověřeny a lze tedy dosahovat vysoké přesnosti měření.
Kompletní seznam pro oblast Délka a Úhel včetně jmenovitého rozsahu a udávané nejistoty naleznete v příloze osvědčení o akreditaci.
Naše akreditovaná kalibrační laboratoř používá na kalibraci přesné měřicí přístroje pro měření tlaku od předních výrobců zaručující tu nejvyšší kvalitu a přesnost. Samozřejmostí je jejich pravidelná návaznost na národní etalony. Kalibraci provádíme ve všech mezinárodně uznávaných jednotkách tlaku, a to až do 1400 bar.
Využijte naších služeb akreditované kalibrační laboratoře v oblasti kalibrace momentového nářadí, jako jsou momentové klíče nebo momentové šroubováky. Tato zařízení kalibrujeme v rozsahu 0,1 N.m až 1000 N.m porovnáním s etalonovým měřidlem krouticího momentu.
Kalibraci momentového nářadí provádíme v prostorách naší stálé laboratoře.
Kalibrujeme měřidla těchto elektrických veličin – napětí, proud, odpor, frekvence a čas. Akreditovanou kalibraci Vám nabízíme u těchto měřidel: Analogové, digitální multimetry a odporové dekády. Kalibraci měřidel provádíme v prostorách naší stálé laboratoře.
Kompletní seznam pro oblast Elektrické veličiny včetně jmenovitého rozsahu a udávané nejistoty naleznete v příloze osvědčení o akreditaci.
Na Vaších výrobcích a vzorcích nebo jiném železném podkladu jsme schopni provést materiálovou zkoušku tvrdosti, a to metodou VICKERS, BRINELL a ROCKWELL.
K samotnému měření používáme stolní tvrdoměr SwissMax 300 dle normovaných metod podle Vickerse, Brinella a Rockwella.
Zatížení jsou vytvářená motoricky v uzavřené regulační smyčce a pomocí snímače síly nastavována automaticky s vysokou přesností.
Měření provádíme v prostorách naší stálé laboratoře.
Pro měření drsnosti používáme přenosný drsnoměr MahrSurf M310 od výrobce MAHR, který je schopen provádět vyhodnocení téměř všech parametrů drsnosti dle aktuálně platných norem. Jako snímací hrot je používán diamantový hrot s poloměrem 2 µm s rozsahem měření 350 µm.
Parametry měření drsnosti: A1, A2, Ar, CF, CL, CR, Mr1, Mr2, R, R3z, RPc, RS, RSk, RSm, Ra, Rk, Rmax, Rmr (tp (JIS, ASME) odp. Rmr), Rp, RpA (ASME), Rpk, Rpm, Rpm (ASME), Rq, Rt, Rvk, Rx, Rz, Rz (JIS), Rz (Ry (JIS) odp. Rz), Vo.
Rozsah měření:
Naše CNC souřadnicové měřicí stroje umožňují velmi přesné měření výrobků a srovnávání naměřených hodnot s matematickým modelem.
Měření provádíme buďto formou Skenováním, kdy jsme schopni měřicí sondou naskenovat celý povrch měřeného dílu, nebo porovnáním s modelem, kde vycházíme z CAD modelu, tudíž změřený bod dílu je posouzen s ideálním bodem na modelu a přístroj vyhodnotí odchylku.
Metodu měření a výsledky je možné konzultovat s našimi techniky, kteří disponují dlouholetými zkušenostmi v oblasti měření na 3D.
Výstupem měření je protokol v grafickém, textovém nebo kombinovaném formátu dle přání zákazníka.
Pro rychlé a vysoce přesné měření v laboratoři používáme lineární výškoměr DIGIMAR 817 CLM od výrobce MAHR.
Vynikající přesnost a spolehlivost měření díky optickému inkrementálnímu měřicímu systému s dvojitou čtecí hlavou. Dynamický snímací systém s vysokou opakovatelností a teplotní kompenzace prostřednictvím zabudovaného teplotního snímače.
Vlastnosti:
Touto nejrozšířenější metodou nedestruktivního zkoušení materiálu zjišťujeme povrchové vady typu trhlin, prasklin, pórů, vměstků, přeložek apod. Metoda je použitelná pro téměř všechny druhy běžně využívaných materiálů (oceli, slitiny Al, Ni, Cu, Ti, sklo, keramika, plasty atd.) Pro zkoušení povrchových vad neferomagnetických materiálů, kde nelze využít zkouška magnetická, je téměř nenahraditelná. Metodu lze použít pro zkoušky polotovarů, při výrobě i inspekci provozovaných součástí. Výstupem měření je protokol v grafickém, textovém nebo kombinovaném formátu dle přání zákazníka i v cizím jazyce
Tato zkouška je nejpoužívanější metodou nedestruktivního zkoušení materiálu (NDT), kde oproti penetrační metodě slouží ke zviditelnění povrchových vad, navíc nám však umožňuje identifikovat necelistvosti nacházející se těsně pod povrchem, na povrch nevystupující. U této zkoušky zjišťujeme povrchové a podpovrchové vady typu trhlin, prasklin, pórů, vměstků apod. kde je podmínkou zkoušení feromagnetický materiál (Fe). Pro jiné materiály než feromagnetické nelze MT použít. Výstupem měření je protokol v grafickém, textovém nebo kombinovaném formátu dle přání zákazníka i v cizím jazyce.
U této metody se zaměřujeme na zjišťování a hodnocení vlastností povrchů výrobků, součástí, či povrchů pouhým okem, nebo pomocí speciálních přístrojů či zařízení. Metoda předchází jiné nedestruktivní metodě, kde může odhalit vady, které mohou bránit správnému provedení či vyhodnocení výsledků jiné nedestruktivní metody. U této kontroly také posuzujeme drsnost povrchu, hodnocení povlaků či nátěrů, měření či kontrola poloměrů nebo závitů pomocí měrek nebo kalibrů ve výrobní kontrole. Vizuální kontrola je prováděna i před dalšími NDT zkouškami.
Ing. Smolík Jiří
e-mail: smolik.j@vop.cz
tel.: +420 556 783 230
Kalibrační laboratoř
tel.: 556 783 237